O nas

Habitat to niezależna rodzinna polska marka modowa specjalizująca się w ręcznie robionych, ekologicznych torbach i akcesoriach. Prostota i minimalizm są kluczowym elementem naszych projektów.

Nasze produkty inspirowane nurtem modernistycznym, wyróżnia funkcjonalność, trwałość i prosty minimalistyczny design. Wszystkie produkty są szyte ręcznie pod zamówienie w naszym studio w centralnej Polsce.

Wierząc w indywidualizm dajemy Wam pewność, że żadna torba nie będzie wytworem pracy maszyny a jedynie ludzkich rąk co gwarantuje Wam pewność najwyższej jakości w uznaniu indywidualizmu.

 

Nasze produkty wykonane są z papieru (washable paper) jest to papier, który można prać i szyć. Nie odkształca się w wodzie, nie odbarwia ani nie rozpuszcza. Papier jest trwały i elastyczny, a dzięki zawartej w nim odrobinie lateksu wytrzymały na tyle, iż wykorzystywany jest do szycia nawet bardzo ciężkich rzeczy.

Papier posiada certyfikat Oeko- Tex oraz Forest Stewardship Council (SCS) przyznawany drzewnym produktom leśnym

Typowy skład Washpapy:

4 – 6 % woda

0,5 – 2 % chemikalia i inne

0,5 – 2 % barwniki

5 – 35 % lateks

60 – 91 % włókna celulozy

Skład papieru może ulegać zmianie w zależności od procentowego udziału poszczególnych komponentów. Producent nie podaje każdorazowo składu danej partii papieru.